KALICI ESERLER

YAPTIRILAN KALICI ESERLER
YAMANTÜRK AİLESİ’NİN
GELECEĞİMİZİN SAHİBİ SEVGİLİ ÇOCUKLARIMIZA,
DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZE VE
MENSUBU OLMAKLA GURUR DUYDUĞUMUZ MİLLETİMİZE EMANETİDİR.

GERMENCİK YAMANTÜRK MESLEK YÜKSEKOKULU / AYDIN - GERMENCİK

Image
Aydın-Germencik’te yer alan Germencik Yamantürk Meslek Yüksekokulu’nda, 16 adet derslik, 4 adet atölye, kütüphane, konferans salonu, idari yönetici odaları, toplantı odası ve akademik personel odaları bulunmaktadır. Yaklaşık 1000 öğrenci kapasitesine sahip olan yapı, bodrum, zemin, 1. ve 2. kat olmak üzere toplam 4 kat ve 6200 m² kullanım alanına sahiptir.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ASİL ÇELİK MESLEK YÜKSEKOKULU / BURSA - ORHANGAZİ - YENİKÖY

Image
Bursa - Orhangazi’de yaklaşık 66 dönümlük arazi üzerine inşa edilen Asil Çelik Meslek Yüksekokulu, 8.700 m² kapalı alana sahiptir. Alanda 2 adet eğitim binası ve içerisinde kütüphane olan 1 adet idari bina bulunmaktadır. Her biri 3.000 m² kullanım alanına sahip eğitim binalarında 8 adet laboratuvar, 2 adet 91 kişilik amfi, 12 derslik ve 2 teknik çalışma salonu bulunmaktadır. 2.700 m² kapalı alana sahip idari binada ise idari ofisler, toplantı salonları, kütüphane, revir ve arşiv olmak üzere toplam 21 ayrı oda mevcuttur. (ASİL ÇELİK bir GÜRİŞ  - YAZICI ortaklığıdır.)

YAMANTÜRK ÖĞRETMENEVİ / ÇAMLIHEMŞİN - RİZE

Image
Rize - Çamlıhemşin’de yer alan Yamantürk Öğretmenevi’nde, 26 standart (her biri 25 m²), 6 süit (her biri 50 m²) oda ve toplam 76 yatak bulunmaktadır. Tüm odalarda iklimlendirme ve kalorifer sistemi mevcuttur. Bodrum ve zemin kat dahil toplam 5 katlı Yamantürk Öğretmenevi’nin toplam kapalı alanı 3200 m²’dir. Öğretmenevi'nde lobi, toplantı odası, mutfak ve restoran bölümleri de bulunmaktadır.

TÜRKAN YAMANTÜRK İLKÖĞRETİM OKULU / ANKARA

Image
Eğitim öğretim görevini yerine getirirken, yurdunu, ulusunu seven; çalışkan ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Türkan Yamantürk İlköğretim Okulu, 26 derslik, 1 fizik laboratuvarı, 1 çok amaçlı salonu ve 1 kütüphane ile Ankara - Çankaya’da 765 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

YAMANTÜRK ÇOK PROGRAMLI LİSESİ / İZMİR

Image
İzmir'in Armutlu-Kemalpaşa bölgesinde inşa edilen okulun amacı, bölge halkının eğitim ve öğrenim ihtiyacını karşılamaktır.

YAMANTÜRK LİSESİ / MALATYA

Image
İnönü Üniversitesi kampüsü içinde yer alan Yamantürk Lisesi, 7 derslik ve 3 laboratuvarla öğrencilerine hizmet vermektedir.

KEÇİÖREN YAMANTÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ / ANKARA

Image
Mesleki eğitimde öncü, erdemli, kalitesi ve değerleri yüksek bir eğitim kurumu olma amacıyla inşa edilen Keçiören Yamantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 18 derslik, 1 konferans salonu, 7 mesleki uygulama laboratuvarı ve 1 kütüphane ile Ankara - Keçiören’de 750 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

YAMANTÜRK ORTAOKULU / RİZE – ÇAYELİ

Image
Okul öncesi ve ilköğretimdeki deneyimli öğretmen kadrosuyla çalışmalarını sürdüren Yamantürk Ortaokulu, hayat boyu öğrenmeyi hedefleyen, kişisel ve toplumsal sorumluluklarına sahip bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. 36 derslik, 1 bilgisayar teknolojileri sınıfı, 1 fizik laboratuvarı, 1 toplantı salonu ve 1 kütüphane ile Çayeli - Rize’de 718 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İTÜ İDRİS YAMANTÜRK KONFERANS MERKEZİ / İSTANBUL

Image
İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsünde yer alan İdris YAMANTÜRK Konferans Merkezi'nde iki konferans salonu, üç seminer salonu, bir sergi ve toplantı salonu mevcuttur. Konferans salonu ve seminer salonlarının kapasiteleri sırasıyla, 260 ve 150 kişidir. İdris YAMANTÜRK Konferans Merkezi 2000 yılında tamamlanarak hizmet vermeye başlamıştır.

İTÜ İDRİS YAMANTÜRK ÖĞRENCİ VE SOSYAL İŞLER MERKEZİ / İSTANBUL

Image
İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsünde yer alan İdris YAMANTÜRK Öğrenci ve Sosyal İşler Merkezi, öğrencilerin dinlenme ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayan bir salon, hobi odaları, mutfak ve bilardo salonundan oluşmaktadır. Merkezin inşaatı 2000 yılında tamamlanarak öğrencilere hizmet vermeye başlamıştır.

YAMANTÜRK REHABİLİTASYON VE BAKIM MERKEZİ / KÜTAHYA

Image
Kütahya ili Merkez İlçesi’nde yer alan Yamantürk Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi çok amaçlı salon, kütüphane, 2 adet atölye, teknik odalar, etkinlik odaları, sağlık odası, toplantı salonu, kafeterya ve iç bahçesiyle 2021 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır.